Egitim Mekani..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rüştü: ''Milli Takımı bıraktım ama..''

dsfhh Rüştü: ''Milli Takımı bıraktım ama..''

Mesaj tarafından By-Reis Çarş. Ara. 16, 2009 6:12 pm

Rüştü: ''Milli Takımı bıraktım ama..'' Rüştü: ''Milli Takımı bıraktım ama..'' RustuRecber_panel

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Anafen Dershaneleri'nin düzenlediği programa katılan Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber, milli takımı bıraktığını, ancak ihtiyaç olursa görevini yapmaktan hiçbir zaman kaçınmayacağını söyledi.
14 yıldan beri Milli Takım'ın kalesini başarıyla koruyan Rüştü Reçber, "Ermenistan maçından sonra milli takımı bıraktım. Ama milli görevden hiçbir zaman kaçınmam. Yarın, öbür gün ihtiyacımız var derlerse gideriz. Ama bu aşamada bıraktım" dedi.

Öğrencilerin sorularını cevaplayan tecrübeli kaleci, küçükken örnek aldığı kalecininin Danimarkalı Peter Schmeichel olduğunu, şimdilerde ise en çok İspanya Milli Takımı'nın ve Real Madrid'in kalesini koruyan Iker Casillas'ı beğendiğini söyledi.

Kendisinin en çok üzüldüğü ve sevindiği maçlar hakkındaki soruyu da cevaplayan Rüşkü, "2002 yılında oynanan Türkiye-Brezilya maçında yenildiğimiz için çok üzülmüştüm. Yine aynı sene Güney Kore ile oynadığımız maçta kazandığımız için çok sevinmiştim" diye konuştu.

Türkiye'de gol krallığında ilk 6 sırada yabancıların olmasını onların başarısına bağlayan Rüştü Renber, "Son dönemlerde eskiye göre çok önemli santraforlar çıkaramıyoruz. Türk insanı olarak bir Türk futbolcusunun tabii ki başarılı olmasını, gol kralı olmasını isterim" ifadelerini kullandı.

Türk Milli Takımı'nın başında bir Türk antrenörün bulunmasından yana olduğunu belirten kaleci Rüştü, "Dilerim ki, Türk Milli Takımı'nın başına bir Türk antrenör gelir. Ama bu kararı yetkililer, Türkiye Futbol Federasyonu verir. Ama gönlüm bir Türk antrenörünün başımızda olmasından yana" dedi.
By-Reis
By-Reis
Moderatör
 Moderatör

İş/Hobiler : futbol
Lakap : By.Kral
Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok

http://www.sporlive06.yetkinforum.com

- Similar topics