Egitim Mekani..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kocaelispor görev dağılımı yaptı!

Kocaelispor görev dağılımı yaptı! Empty Kocaelispor görev dağılımı yaptı!

Mesaj tarafından By-Reis Ptsi Ara. 14, 2009 5:26 pm

Kocaelispor görev dağılımı yaptı! Kocaelispor görev dağılımı yaptı! Kocaelispor_logo

Kocaelispor'da, 12 Aralık Cumartesi günü olağanüstü genel kurulla göreve getirilen yönetim kurulu, görev dağılımını yaptı.
Basın sözcüsü İlker Ertuğ, kulübün Kocaeli fuar alanındaki idari binasında düzenlediği basın toplantısında, dün Mersin İdmanyurdu maçının ardından yönetim kurulunun toplanarak, vakit kaybetmeme adına kongre öncesi belirledikleri görev dağılımını onayladığını bildirdi. Ertuğ, başkan yardımcılığına Kerim Bayramoğlu, Umut Tosumoğlu, Halil Çolak, Ahmet Yıldırım ve Yalçın Erdoğan'ın, teknik asbaşkanlık görevine Sinan Sipahi'nin getirildiğini, futbol şube sorumlusunun Bahadır Taşer, mali asbaşkanın Haydar Çelikkeser'in, genel sekreterin Oktay Kalyoncu olarak onaylandığını dile getirdi.

Ertuğ, yönetim kurulu toplantısında hukuk işleri ve sicil lisans, altyapı sorumluları, Ar-Ge reklam organizasyon ve pazarlama, idari asbaşkan, tesislerden sorumlu yönetici, basın sözcüsü, federasyon temsilcileri, stat ve müsabaka ilişkileri, projeler ve sponsorluklar, kamu ve dış ilişkiler, iletişim komitesi ile sağlık hizmetleri sorumlularının da belirlendiğini kaydetti.

Kulüp başkanı Muammer Çelik'in olağanüstü genel kurul öncesi yaklaşık 160 bin TL'lik personel, teknik ekip ve altyapı kadrosuna ödeme yaptığını, 14 aydır maaş alamayan, 400 bin TL'nin üzerinde alacağı bulunan personele ödemelerin bugün ve yarın devam edeceğini bildiren Ertuğ, en önemli sorunlarının, önceki dönemlerde görev alan futbolcu ve teknik ekiplerden kaynaklanan, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan lisans almalarına engel oluşturan yaklaşık 13 milyon TL'lik borç olduğunu kaydetti.

Yönetim kurulu olarak önceliklerini bu sorunun çözümüne verdiklerini dile getiren Ertuğ, şu bilgiyi verdi:
''Güçlü bir yönetim kurulu oluşturduk. Lisans almamıza engel, transfer yasağı koyduran bu borç tablosunu, bir kısmını ödeme, bir kısmını muvaffakatname, bir kısmını da indirime giderek 10-15 günlük süreçte üzerimizden atmak için elimizden geleni yapacağız. Çaykur Rizespor maçının ardından da 4-5 günlük tatilin ardından yeni transferlerimizle 20 gün olmasını planladığımız Antalya kampına gideceğiz.''

-MALİ PLAN-
''Kocaelispor, Çaykur Rizespor maçı hariç ligin ilk yarısını kör topal tamamladı'' değerlendirmesinde bulunan Ertuğ, yönetim kurulu olarak ikinci yarı öncesi elde kalan kombine biletleri paylaştıklarını, ketteki esnaf, tüccar ve sanayiciye bu biletleri satacaklarını bildirdi.

Ertuğ, kulübün ekonomik sıkıntısını az da olsa giderecek planlarını şöyle sıraladı:
''İnanıyoruz ki Kocaelispor zor günlerini birlikte mücadele, kenetlenmeyle atlatacaktır. Gençlik Spor İl Müdürlüğü, saha içi reklam panolarını bize tahsis edecek. Sanayici ve esnafın kapısını çalacağız, yaklaşık 100 reklam panosunu kiralayarak gelir elde etmek istiyoruz. Kimseden karşılıksız bir şey istemiyoruz, reklam karşılığı desteklerini bekliyoruz.

-ÇAYKUR RİZESPOR MAÇI DEĞERLENDİRMESİ-
İlker Ertuğ, yönetim kurulu olarak Mersin İdmanyurdu maçı galibiyet primi olarak takıma 60 bin TL dağıtmayı kararlaştırdıklarını, Çaykur Rizespor maçının galibiyet pirimini de 75 bin TL olarak belirlediklerini kaydetti.

Ertuğ, şöyle devam etti:
''Transferlerimize sezon başında lisans çıkartamadığımız için ligde A takımın altındaki kadroyla mücadele ediyoruz. Eğer dün 3 puan almasaydık, ligin dibine demir atardık. Bu nedenle dünkü alınan puanlar bizim için 6 puan değerinde. Çaykur Rizespor maçıyla ilgili de iddialı konuşamıyoruz. Altyapıdan gelen oyuncularımızla elimizden ancak bu kadarı gelir. Ama takımda en azından motivasyon eksikliğini giderdik. Yedek kulübesinden, soyunma odasına, tesislerine kadar takımına sahip çıkan bir yönetim kurulu görevde. Çaykur Rizespor maçına bu açıdan bakarsak, puan ya da puanlar almamız sürpriz olmaz.''
By-Reis
By-Reis
Moderatör
 Moderatör

İş/Hobiler : futbol
Lakap : By.Kral
Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok

http://www.sporlive06.yetkinforum.com